6 Mart 2018 Salı

Blog Sitemize İçerik Eklerken Dikkat Etmemiz Gereken Kurallar

  Hiç yorum yok

Yeni Başlayanların İşini Kolaylaştırması Amacıyla Sitemize veya Blog Sitemize İçerik Girerken Dikkat Etmemiz Gereken Kuralları Listeledim, Faydalı Olacağını Düşündüğüm İçerik Eklerken Uymamız Gereken Kurallar Listesi;

Yeni Başlayanların İşini Kolaylaştırması Amacıyla Sitemize veya Blog Sitemize İçerik Girerken Dikkat Etmemiz Gereken Kuralları Listeledim, Faydalı Olacağını Düşündüğüm İçerik Eklerken Uymamız Gereken Kurallar Listesi.
  1. Eklenecek içeriğin anlatım bakımından özgün olmasına özen gösterin. Tabi eklenecek içeriğin konusu da size özgü ise tadından yenmez. Aynı konuyu anlatan yüzlerce hatta binlerce makale olabileceği için size özgü bir anlatım biçimi kullanmanız sizi biraz daha özel kılacak ve arama motorları gözünde kaliteniz artacaktır.
  2. İçeriğinizin başlığını hem arama motorları hem de kullanıcılar için olabildiğince açık ve sade belirlemeniz yararınıza olacaktır. Unutmayın arama motorları başlığınızın en fazla 65 karakterini sonuçlarında gösterir, bu sebepten daha uzun başlık kullanmamaya özen gösterin. Başlıklarınızı 35 - 40 karakter arasında tutmanız sizi biraz daha özel kılacak ve arama motorları gözünde kaliteniz artacaktır.
  3. İşin arama motorları kısmı tamam, konunuz ve başlığınız mükemmel kullanıcıları sitenize çekmeyi de başardınız, bitti mi? - Hayır. İçeriğinizi başlığınızla alakalı bir biçimde devam ettirmeniz gerekiyor. Aksi halde kullanıcıları ve arama motorlarını kandırmış olursunuz. Sonuç olarak arama motorları tarafından kalıcı cezalar alabilirsiniz.
  4. Başlıktan hemen sonra yazınızın uzunluğuna da dikkat etmeniz gerekiyor. Ne konuyu aşırı uzatıp kullanıcıyı sıkacak bir içerik hazırlayın ne de çok kısa tutup kullanıcıların başka kaynaklarına yönelmesine sebep olun. İçeriğiniz olabildiğince sade ve anlaşılır bir biçimde kullanıcının aradığı konuyu anlatıyor ise mükemmelliği yakaladınız demektir. Bu konuda son tavsiyem makale uzunluğu hakkında olacak, ideal makale uzunluğu 300 - 650 kelime arasında olmalıdır daha uzun makaleler kullanıcıyı sıkacak ve istenilen sonucu vermeyecektir.
  5. İçeriklerde kullandığınız görsellerin açıklama ve başlık kısımlarını doldurmayı unutmayın. Bu hem arama motorları gözünde kalitenizi arttırır hem de kullanıcıların görsel aramalar kısmından sitenize ulaşmasını sağlar.
  6. İçeriklerinizde kullanacağınız anahtar kelimeleri belirli bir orana göre makaleye dağıtmalısınız. Bu sayede hem kullanıcıları rahatsız etmemiş olursunuz hem de içeriğiniz daha doğal bir görünüm alır. Bu konuda son tavsiyem anahtar kelime adeti hakkında olacak, genel olarak ideal anahtar kelime adeti her 100 kelimede 3 adet olarak kullanılmaktadır.
  7. İçeriklerinizde anahtar kelimeleri, önemli kelime ve söz öbeklerini veya kullanıcının ulaşmak istediği önemli noktaları farklı yazı fontlarıyla ve farklı renklerle süsleyin. Bu sayede arama motorlarının ilgisini buralara yönlendirmiş oluruz, ve kullanıcıların da aradıklarına hızlıca ulaşmalarını sağlamış oluruz.
  8. İçeriklerinizde başlık ve alt başlıklar kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Bu sayede arama motorlarını doğrudan o başlıklara yönlendirip daha elle tutulur sonuçlar elde edebilirsiniz. Son olarak içerik içine ekleyeceğiniz başlıkları H1, H2, H3 sıralamasıyla eklemeyi unutmayın.
  9. İçerikleriniz için belirlediğiniz adreslerin kısa ve öz olmasına özen gösterin. Belirlemiş olduğunuz anahtar kelimelere bu adreslerde yer vermeyi unutmayın. Bu adreslerin olabildiğince sade ve net olması önem arz ettiği için metin haricinde farklı karakterler kullanmamaya veya /?p=404 bu şekilde uzantılarla adresler oluşturmamaya özen gösterin.
  10. Blog sitenizin ana konularını takip edip bu konular hakkındaki gelişme ve değişimleri paylaşın. bunun yanı sıra güncel ve farklı konulara da yer verin. Belli bir konu için sitenize gelen kullanıcının ilgisini başka konulara da çekerek sitede kalma süresini uzatın.

iklan banner

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Blogger Eklentileri